DATAHUB propojí váš informační systém s čímkoliv

Šipka dolů

Co je DataHub

DataHub je řešení určené pro výrobní potravinářské firmy, výrobní strojařské firmy a firmy, které řídí svou výrobu pomocí informačního systému Helios Orange. Datahub zasahuje do oblastí výroby, řízení skladů, expedice a logistiky. Jeho hlavním přínosem je provázání jednotlivých zařízení, pracovišť s informačním systémem. Díky tomuto řešení doslova propojíte informační systém až k jednotlivým přístrojům a pracovištím a můžete sbírat data a předávat data na pracoviště (TPV, dokumenty k výrobě, průvodky) digitální bezpapírovou cestou. Samozřejmostí je podpora čárových, qr a dalších kódů. Jedná se o integrační řešení s cílem nastolit soulad mezi firemními procesy, jejich aplikací, koncovými zařízeními, informačním systémem a lidmi.

DataHub přináší několik benefitů:

  • Je prakticky hardwarově nezávislý – využijte svůj stávající hardware (čtečky, terminály, výrobní linky, vážní můstky, stroje a zařízení) – DataHub propojí vše se vším, zprostředkuje datovou výměnu a získá cenná data pro řízení.
  • Je flexibilní – neexistuje aplikace, kterou bychom nedokázali pomocí DataHubu obsloužit. V současné době pokrýváme oblasti výroby, logistiky, expedice, řízení skladů. Základní vlastností je variabilita řešení.
  • Je jednoduše škálovatelný. Přidávání a změny jsou pro DataHub základní vlastnost. Každá implementace má určitou míru parametrizace a nastavení přímo z prostředí informačního systému.

Několik ukázek najdete na našem blogu:

https://www.datamix.eu/blog/uzitecnost-erp-v-potravinarskem-prumyslu-vyroba-a-sarze/

https://www.datamix.eu/blog/nova-generace-terminalu-odvadeni-vyroby/

https://www.datamix.eu/blog/automatizace-v-potravinarskem-prumyslu-dalsi-rozsireni-aplikace-datahub/

Šipka dolů

Reference

Stavíme na dlouhodobých oboustranně spokojených obchodních vztazích. Naši zákazníci jsou z řad malých, středních i velkých firem a podniků.

DAJANA PET s.r.o.

DAJANA PET s.r.o.

detail »

Kodiak Print s.r.o.

Kodiak Print s.r.o.

detail »

COMET OBALY, s.r.o.

COMET OBALY, s.r.o.

detail »

D.S.I.F. s.r.o.

D.S.I.F. s.r.o.

detail »

Šipka dolů

Proč právě DataHub

V čem jsme jedineční? Výhody a variabilita našeho řešení Vás překvapí.

Variabilní a flexibilní řešení

Variabilní a flexibilní řešení

propojíme DataHub s jakýmkoliv zařízením, navíc   s možností neustálého rozvoje

Vysoká rychlost nasazení

Vysoká rychlost nasazení

rychle zprovozníme a nasadíme DataHub ve Vaší výrobě

Přehledná výroba

Přehledná výroba

lepší přehled o výkonu směn, spotřebách materiálů, vytížení linek apod.

Šipka dolů

Technická specifikace

Technicky se DataHub skládá ze tří částí, první dvě jsou softwarové a jsou to server a klient aplikace, třetí částí jsou hardwarová (koncová) zařízení. Hlavním cílem je zprostředkovat data mezi informačním systémem a zařízeními ve výrobě, expedici, skladech.

 

Koncová zařízení =Terminály, dotykové terminály, mobilní čtečky čárových kódů, vážní můstky, váhy, majáky, skenery, tiskárny čárových kódů, výrobní linky apod.

DataHub staví na komunikaci s těmito zařízeními a jejich propojením s Vaším informačním systémem.

Příklady použití:Schéma Datahub integrace s informačním systémem a zařízeními

  • V informačním systému jsou uloženy TPV (technologický postup výroby, recept). DataHub čte z informačního systému recept, zobrazí jej na LCD monitoru dělníkovi a doslova mu říká, jaké suroviny má vložit na váhu. Z váhy se čtou data (informace o navážených surovinách) a DataHub následně tato data poskytne informačnímu systému, čímž se tyto skutečnosti promítnou do informačního systému. Následně dojde k evidenci spotřebovaných surovin, změny stavu základních surovin do jiné formy (směsi) a postoupení této výrobní dávky do dalšího stupně výroby.
  • Na můstkové váze stojí pytel a z výrobní linky do něj padá surovina. Dělník se přihlásí RFID čipem a čtečkou čárových kódů sejme operaci nebo směnu, kterou realizuje. V případě, kdy hmotnost směsi dosáhne požadované váhy, rozbliká se maják, spustí se siréna a dělník si vytiskne čárový kód se šarží a nalepí ho na pytel. Další krok ve výrobě, který zpracovává tento pytel, má určenu jak šarži, tak hmotnost a obsah. Díky řešení DataHub se zajistí dosledovatelnost, dohledatelnost, zpřesní se evidence nebo se dá vyhodnotit rychlost práce směn, apod.
  • Expedice – převážení a porovnání expedovaného balíku s předpokládanou a skutečnou vahou. Zpřesnění expedičního procesu.
  • Expedice ve výrobě – Datahub je schopný zajistit složitější způsoby expedice, např. dle odvolávek, šarží a časových oken. Dle pravidel v informačním systému jsou skladníci za pomoci mobilních terminálů přesně instruováni, co kde mají, co musí, mohou nebo nemohou expedovat zákazníkovi.
  • Snímání položek ve výrobě za pomoci čárových kódů a jejich automatické odvádění do informačního systému.

 

Výhodou řešení DataHub je jeho snadná rozšiřitelnost na konkrétní aplikace a zařízení.

Šipka dolů

DataHub novinky

Potravinářské firmy a automatizace - seminář

Potravinářské firmy a automatizace – seminář
15. 05. 2018

Řízení potravinářské výroby, sběr dat z potravinářské výroby, provázání výroby a informačního systému v potravinářských firmách. Automatizace v potravinářských firmách – toto jsou témata semináře, který pořádáme v červnu 2018.

  |    |    |    |    |    |  

Sběr dat ze strojních zařízení - sledování historie výroby

Sběr dat ze strojních zařízení – sledování historie výroby
10. 05. 2018

Historie práce strojů. Historie průběhu výroby výrobku. Analytická data pro zjištění, co se ve výrobě stalo špatně. Hlídání kvality výroby. Toto a další témata jsou přesně to, na co máme jednoduché řešení ZAPSI.

  |    |    |  

Kapacitní plán výroby

Kapacitní plán výroby
12. 06. 2017

Roční plán a celková kapacita přiřazená zakázkám Plánovací okno kapacita zakázek v našem systému Helios Orange obsahuje vždy plánování pro aktuální měsíc a následujících 11 měsíců poté. Popis jednotlivých sloupců: Termín expedice zakázky: datumový údaj …

  |    |    |    |    |  

Nová průmyslová revoluce - Průmysl 4.0

Nová průmyslová revoluce – Průmysl 4.0
28. 04. 2017

Od historie po současnost Historie první průmyslové revoluce začíná již koncem 18. století, kdy Edmund Cartwright vynalezl první mechanický tkací stav a stroje byly poháněny hlavně energií vody a páry. Začátkem 19. století Thomas Edison vynalezl žárovku a postupně se …

Šipka dolů